gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});ga('set', 'userId', 'USER_ID'); Skip to main content

8 powodów dla których warto zbudować stronę na WordPress

 

Szukasz przyjaznego pod kątem SEO CMS’a dla Twojej strony www? Takiego, który zapewni Ci kontrolę nad Twoimi treściami, od słów kluczowych po projekt? Wybierz WordPress’a. Powodów dlaczego warto jest wiele, ale z perspektywy marketera są dwa najważniejsze

WordPress jest najlepszym CMS’em pod SEO

Pozwala na łatwe edytowanie treści przez pracowników marketingu

Możliwość samodzielnej edycji treści

Z perspektywy marketera bardzo ważna jest łatwość edytowania treści bez pomocy developera. Jest duża szansa, że Ty także miałeś sytuację, w której aktualizacja treści na stronie była konieczna do wprowadzenia na już , a Ty musiałeś czekać na dostępność informatyka. Panel do zarządzania treścią w WP jest łatwy w edycji i zapewnia niezależność pracownikom marketingu w zakresie edycji treści i podmiany zdjęć.

Pozytywne doświadczenie użytkownika (User Experience)

Szablony i wtyczki WordPress czynią stronę profesjonalną, przyjazną użytkownikom i atrakcyjną. Użytkownicy doceniają i cieszą się wrażeniami jakich doświadczają korzystając ze stron tworzonych na Word Press. Pozostają na nich dłużej co obniża współczynnik odrzuceń.

Indywidualny projekt graficzny

Spotykamy się często z opinią, że Word Press to wyłącznie strony budowane na powtarzalnych graficznie szablonach. Nic bardziej mylnego. WP umożliwia implementację dedykowanych projektów graficznych, tworzonych indywidualnie dla klienta, dostosowanych grafiką do grupy docelowej.

Strona dostosowana do urządzeń mobilnych

Ilość osób, które przeglądają strony korzystające z urządzeń mobilnych wciąż rośnie. Jeśli chcesz działać w internecie Twoich witryn musi być zoptymalizowany pod urządzenia mobline. Strony postawione na Word Press można zoptymalizować pod urządzenia mobilne.

Możliwość edycji i tworzenie permalinków

WordPress powala na łatwą edycję permalinków. Zamiast generować adres URL pełny nic nie znaczących znaków, możesz wprowadzić słowa kluczowe w adresy URL. Oznacza to, że Twój link nie tylko wygląda ładnie i zawiera odpowiednie informacje, ale może również pomóc w rankingu wyszukiwarek. https://agencja.pl/projektowanie-stron-internetowych

Łatwe uzupełnianie SEO-tittles i meta opisów

SOE-tittles i metadane (meta opisy) poprawiaja sposób w jaki wyszukiwarki interpretują trafność Twojej witryny. WP pozwala na łatwe uzupełnienie tych danych.

Optymalizacja grafik

Zdjęcia stanowią potężne narzędzie do pozycjonowania, gdy używasz Word Press’a. Poniżej 2 sposoby jak WordPress może zoptymalizować obrazy pod lepsze SEO.

– WordPress umożliwia tworzenie tekstu alternatywnego dla każdego obrazu. Oznacza to, że możesz wstawić słowa kluczowe jako opisy obrazów, które zostaną zauważone przez roboty wyszukiwarek.

– Możesz także zmieszać rozmiar obrazów, aby nie spowalniać ładowania strony.

Optymalizacja szybkości ładowania strony

Szybkość strony to czynnik rankingowy Google, więc jeśli Twoja strona jest powolna, to nie tylko sfrustruje Twoich użytkowników, ale także obniży pozycje w SERP w Google. Dobrą wiadomością jest to, że WP posiada wiele wtyczek, które pomagają w optymalizacji szybkości strony np.: WPO Optimize. Planujesz budowę łatwej w edycji strony www z indywidualnym projektem, która będzie zoptymalizowana pod katem SEO? Napisz do nas www.helt.pl