gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});ga('set', 'userId', 'USER_ID'); Skip to main content

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej to niemal obowiązek. Jeśli masz firmę lub jesteś przedsiębiorcą, to właśnie strona internetowa jest dla wielu potencjalnych klientów pierwszym spotkaniem z Tobą. Czym cechuje się nowoczesna strona internetowa?

Po co nam strona internetowa?

Dlaczego własna strona internetowa jest taka ważna? Bez względu na to, jaką firmę prowadzisz, bardzo prawdopodobne jest, że klient po usłyszeniu jej nazwy wpisze ją w wyszukiwarkę. Istotne jest to, co wtedy znajdzie. 

Strona internetowa to wizytówka Twojego biznesu. Dlatego, zanim zostanie stworzona, powinieneś dobrze przemyśleć jej strukturę. Witryna powinna być dopasowana do Twoich potrzeb. Ważne jest to, by była nowoczesna, ale nie musi być pełna fajerwerków. Obecne trendy są wprost przeciwne. Syntetyczny wygląd i przejrzystość to cechy, które są cenione.

Dobrze wykonana strona internetowa może zwiększyć sprzedaż i przekonać potencjalnego klienta, że warto skorzystać z Twoich usług. W ten sposób budujesz też swoją pozycję na rynku. Aby tak się stało, treści na stronie muszą być czytelnie ułożone, a poruszanie po niej łatwe. Z tego powodu istotna jest nawigacja. 

Przed stworzeniem strony internetowej warto zastanowić się, czego potrzebuje Twój klient. Twoja strona powinna odpowiadać na jego potrzeby i pytania. Praca koncepcyjna to element, na który powinieneś poświęcić nieco czasu. Dopiero mając założenia teoretyczne, możesz zająć się stworzeniem strony internetowej lub oddaniem jej w ręce specjalistów. 

Po co nam wartościowe treści? 

Zadbaj o wartościowy content. Postaw na zwięzłe komunikaty, pełne konkretów. W ten sposób klient szybko znajdzie to, czego potrzebuje. Nie bez znaczenia są też treści graficzne. Zdjęcia dobrej jakości przyciągną wzrok. Możesz też pochwalić się dotychczasowymi sukcesami, czyli referencjami od obecnych klientów. Być może warto również zaprezentować dotychczas wykonane projekty. Jednak przyciągnięcie klienta to jedno, drugie to zatrzymanie go i w końcu nakłonienie, by skorzystał z Twoich usług. Dlatego stwórz formularz kontaktowy za sprawą, którego klient będzie mógł się z Tobą skontaktować. Zadbaj o szybką informację zwrotną.

Istotna jest też optymalizacja strony internetowej. Część klientów na pewno będzie wchodzić na stronę poprzez wpisanie jej adresu w okno przeglądarki. Inna grupa trafi do Ciebie, szukając rozwiązania swojego problemu. Dlatego ważne jest, żeby Twoja strona znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania. Pomogą Ci w tym oryginalne treści na stronie czy jej  responsywność, czyli właściwe wyświetlanie witryny na wielu platformach. Innym rozwiązaniem jest płatne pozycjonowanie. Wybór należy do Ciebie. Jednak zoptymalizowana strona, na pewno wpłynie pozytywnie na jej odbiór przez Twoich potencjalnych klientów.